ZVEZDA NASTAVILA POBEDNIČKU SERIJU: Crveno-beli u košarkaškom derbiju slomili Partizan

Podeli vest sa drugima!
  • 48
    Shares

Navijači Crvene zvezde bacili su nekoliko topovskih udara, baklji i petardi prema klupi Partizana na startu utakmice 2. kola Superlige Srbije.

Topovski udar je pao nedaleko od jednog od pomoćnog trenera Partizana.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan 85:74 u derbiju 2. kola Superlige Srbije.

Zvezda je počela utakmicu lakim poenima ili pod samim košem ili iz kontranapada, čime je ekipa trenera Radonjića kažnjavala izgubljene lopte Partizana. Zbog toga je već posle 3. minuta bilo 10:0 za crveno-bele.

Partizan se posle prvih pet minuta trgao i poenima Luikovića (7), Veličkovića i Marinkovića živnuo i u jednom momentu prišao na četiri poena zaostatka (20:16). Četvrtina u kojoj je viđeno čak 19 prekršaja završena je vođstvom Zvezde 23:16.

U nastavku meča Partizan je posle zakucavanja Lukovića, kojem su prethodili treći faul Lazića i tehnička greška klupi Zvezde uspeo da izjednači na 28:28. Zvezda je vratila prednost trojkom Mitrovića, koji je u prvom poluvremenu bio veoma raspoložen za šut, kao uostalom i ceo tim Zvezde, koji je za 17 minuta ubacio 4 trojke iz 5 pokušaja.

Do kraja poluvremena u kom je odsviran 31 faul, Partizan je još jednom izjednačio (36:36), ali je prvi deo meča okončan vođstvom formalno domaćeg tima 42:38.

Na startu drugog poluvremena videli smo tehničku grešku i za Partizan. Dobio je Uroš Luković posle verbalne rasprave sa Lukom Mitrovićem. Što se tiče igre, obe ekipe su u prvim minutima pogađale, pa je Zvezda imala blagu prednost.

Zvezda je u 27. minutu, opet stekla dvocifrenu prednnost 59:49, a nešto kasnije imala je i plus 12 (63:51). Ipak u poslednji kvartal ušlo se sa 65:56 za crveno-bele.

Trener Džikić je u 33. minutu bio pri,moran da uzme minut odmora jer je Zvezda povela 69:58 i tada je od igrača tražio da igraju do kraja bez obzira na to koji rezultat stoji na semaforu. To je tim trenera Džoikića i uradio, jer je posle -15 (58:73) zaigrao odlučnije i manje od 4 minuta pre kraja smanjio na jednocifren zaostatak 73:64.