TOTALNA DOMINACIJA! Đoković pregazio i Zvereva

Podeli vest sa drugima!

Najbolji srpski i svetski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Rolan Garosa pošto je sa 7:5, 6:2, 6:2 savladao Nemca Aleksandra Zvereva.

Meč, koji je zbog kiše umesto u sredu igran dan kasnije, bio je vrlo dramatičan u prvom setu. U devetom gemu Zverev je prvi napravio brejk i došao u priliku da bude prvi teniser, koji je ove godine u Parizu oduzeo servis Đokoviću. To kao da je probudilo Novaka, koji je dobio četiri naredna gema i tako ne samo osvojio set, već i u drugom delu igre stekao brejk prednosti. Do kraja drugog seta, srpski teniser je rutinski završio posao i stigao na korak od okršaja sa Dominikom Timoom, koji je u poslednjem četvrtfinalu savladao Karena Hačanova 6:2, 6:4, 6:2.

Treći set beše izjednačen do šestog gema, kada je Zverev greškom na mreži omogućio Novaku brejk, koji je u narednom gemu bio na ispitu. Nemac je tada imao dve brejk lopte, ali ih je Đoković spasao, a zatim potvrdio stečenu prednost.

6:2 – Zverev je kao i u prvom setu duplom greškom završio set

5:2 – Bilo je 0:30, ali je servisom Đoković došao do izjednačenja. zatim je skraćenom loptom dobio poen. Ipak se igralo na razliku. Novak se servisom izvukao stvar.

4:2 – Nemac je uporan i dobija servis gem

4:1 – Novak lako osvaja gemove u kojima servira, pitanje je ima li Zverev snage da lapreti

3:1 – Posle šest gemova koje je izgubio Zverev je sedmi dobio i to nakon što je spasao brejk loptu

3:0 – Bez izgubljenog poena potvrđen je brejk