PUTIN O MUNDIJALU: Nisam očekivao 5:0

Podeli vest sa drugima!
  • 37
    Shares

Fudbalska reprezentacija Rusije savladala je Saudijsku Arabiju sa 5:0 u prvom meču Svetskog prvenstva.

Domaćin Mundijala je pred 80.000 ljudi došao zasluženo do trijumfa u grupi A.

Sva dešavanja iz Moskve mogli ste da pratite uživo uz Blicsport.

TOK MEČA:

PRVO POLUVREME, NAGOVEŠTAJ “ZBORNAJINE” DOMINACIJE, RUSIJA – SAUDIJSKA ARABIJA 2:0

17:01 – Saudijci su imali prvi napad na meču, a na prepunom “Lužnjikiju”, osetila se uzavrela atmosfera od prvog zvižduka.

17:12 – GOL! Igrao se 12. minut kada je najpre Žirkov poslao loptu iz kornera, potom je odličan centaršut Romana Zobnina iz druge pozicije iskoristio Jurij Gazinski i glavom matirao golmana Al Muaifa.

17:19 – Saudijska Arabija nije pokazala apsolutno ništa, igrala je veoma zatvoreno i bezidejno, a posle prvog pogotka, Putin je raširenim rukama gestikulirao kralju te zemlje da “nije moglo drugačije” kada je već nacionalni tim sa Bliskog Istoka slabo startovao.

17:24 – Nije prošlo ni pola sata igre, a jedan od najboljih pojedinaca “Zbornaja komande”, Alan Džagoev, najverovatnije završio Svetsko prvenstvo zbog povrede zadnje lože. On je u toku kontranapada pao na teren i nagovestio izlazak sa terena. Njega je zamenio Denis Čerišev.

Putin je izjavio nakon pobede da nije očekivao 5:0 i da je ovo početak kakav bolji niko nije ni mogao da zamisli.

IZVOR: Blic.rs / FOTO: AP