PRVI BOD u Ligi Šampiona! ZVEZDA – NAPOLI – 0:0

Podeli vest sa drugima!

Fudbaleri Crvene zvezde i Napolija odigrali su bez golova pred 52.000 navijača na stadionu “Rajko Mitić” u utakmici prvog kola Grupe C Lige šampiona.

Crvena zvezda zaslužuje da bude član evropskog “društva najboljih”! Na debiju u elitnom takmičenju, srpski prvak se hrabro borio sa moćnim Napolitancima i izborio!

Izabranici trenera Vladana Milojevića osvojili su bod sa epitetom “istorijski”, jer je prvi u Ligi šampiona.

Istovremeno, u drugom meču Grupe C, posle spektakla na “Enfildu”, vicešampion Evrope Liverpul pobedio je PSŽ – 3:2.

U drugoj rundi za dve nedelje Zvezda gostuje u Parizu, dok Napoli dočekuje Liverpul.

“Marakana” je večeras bila krcata, a “Delije” su grmele svih 90 minuta, dajući crveno-belima dodatnu snagu u borbi za fudbalskim gigantom kakav Napoli svakako jeste.

Istina je da je trener gostiju Karlo Anćeloti na teren poslao tim bez možda i najvećih zvezda, kapitena Mareka Hamšika i Drisa Mertensa (ušli u drugom poluvremenu), ali i takav Napoli je pokazao da je moćan.

Međutim, i Zvezda je imala čime da se podiči – pre svega hrabrošću u okršaju sa tako velikim rivalom.

Izabrao je Milojević da i protiv vicešampiona Italije upotrebi recept koji mu je doneo uspeh u dvomeču sa Salcburgom. Prepustili su crveno-beli posed lopte rivalu, disciplinovano se branili i čekali priliku za kontranapad, a protiv Napolija se takve šanse ne ukazuju često.