KRAJ! Košarkaši Srbije ispali sa Svetskog prvenstva

Podeli vest sa drugima!

Košarkaši Srbije izgubili su od reprezentacije Argentine u četvrtfinalu Prvenstva u Kini. Ovim novim porazom naša reprezentacija je završila učešće iako su mnogi očekivali mnogo više.

SRBIJA – ARGENTINA 85:95 (23:25, 26:29, 18:14)

Hala: Donguan

Sudije: Maranjo (Brazil), Sahin (Italija), Viland (Kanada)

SRBIJA: Simonović, Bogdanović, Bjelica, Lučić, Raduljica, Birčević, Jokić, Milutinov, Micić, Gudurić, Jović, Marjanović. Selektor: Aleksandar Đorđević

ARGENTINA: Kafaro, Vildoza, Skola, Kampaco, Laprovitola, Brusino, Fjelerup, Delija, Dek, Redivo, Garino, Galici. Selektor: Serhio Ernandez.

4. ČETVRTINA

40. minut – Micić gubi loptu, Argentina vezuje četiri poena – Dek pogađa – 85:95.

39. minut – Kampaco – 80:91. Micić smanjuje rezultat – 82:91. Trojka Bogdanovića – 85:91. Kampaco pogađa za dva – 85:93.

38. minut – Argentina ne posustaje – Laprovitola za 78:89. Bogdanović za dva – 80:89.

37. minut – Pogodak Laprovitole uz prekršaj – 76:85. Skola uz prekršaj pogađa – 76:87!

36. minut – Neverovatno, Argentinci ponovo iz drugog napada pogađaju – 73:82. Trojka Bjelice – 76:82.

35. minut – Skola posle skoka u napadu postiže dva poena – 73:78. Ponovo laki poeni za Skolu – 73:80.

34. minut – Garino za dva siguran – 72:76. Tek u 34. minutu prvi prekršaj Argentinaca u poslednjoj četvrtini. Bogdanović je na liniji slobodnih bacanja – 73:76.

33. minut – Kampaco postiže drugu vezanu trojku za Argentinu – 70:74. Jović pogađa za dva – 72:74.

32. minut – Garino vraća prednost Argentini – 70:71.

31. minut – Trojka Gudurića iz ugla! VODIMO – 70:68. Bila je to šesta trojka Srbije iz 19 pokušaja.

3. ČETVRTINA – 18:14

30. minut – Bez promena u poslednjoj minuti treće četvrtine. Srbija je dobila treću četvrtinu, prvu u ovom meču.

29. minut – Bogdanović je fauliran pri šutu, pogodio je oba – 67:68.

28. minut – Dek sa linije slobodnih bacanja postiže poene za 65:68.

27. minut – Bjelica rešava trojkom jednu prilično lošu akciju Srbije – 64:66. Bjelica potom pogađa jedan od dva sa linije penala – 65:66.

26. minut – Vildoza za tri – 59:66. Lučić zakucava – 61:66.

25. minut – Tehnička greška za klupu Srbije. Kampaco povećava na 59:64.

24. minut – Brusino sam ispod koša – 57:63. Lučić se lepo ubacio pod koš i pogodio – 59:63.

23. minut – Trojka Argentine, Skola postiže desetu trojku za svoj tim – 52:59. Bjelica postiže 2+1 – 55:59. Jokić sa linije bacanja dodatno smanjuje rezultat – 57:59. Kampaco završava sam akciju – 57:61.

22. minut – Delija posle finte povećava prednost Argentine – 52:56.