Konačno! Srbija pobedila Litvaniju 4:1

Podeli vest sa drugima!

Reprezentativci Srbije savladali su Litvaniju na praznoj Marakani rezultatom 4:1.

Posle katastrofe protiv Ukrajine, uspešno su se Orlovi izborili sa pritiskom i ubedljivom igrom pokazali da nije sve izgubljeno.

Krstajić je promešao sastav, ali je upario Mitrovića i Jovića i to se ispostavilo kao pun pogodak, pošto su upravo njih dvojica bili strelci na večerašnjem meču.

Poveli smo golom Mitrovića u 20. minutu, kada je neometan šutirao sa ivice kaznenog prostora i tako postigao svoj 24. gol u reprezentativnom dresu.

Samo desetak minuta kasnije, Mitrović udvostručio prednost svojim novim golom, da bi odmah u narednom napadu Luka Jović izveo najbolji potez na meču i sjajnim udarcem slabijom levom nogom postigao maestralan pogodak za 3:0.

Nastavak meča doneo je malo nezanimljiviju utakmicu u kojoj je Litvanija krenula da igra malo bolje, ali nije se dešavalo ništa spektakularno do 69. minuta meča kada je posle igranja rukom Aleksandra Mitrovića dosuđen jedanaesterac u korist gostiju.

Novikovas je bio siguran sa bele tačke i smanjio na 3:1.

Mogao je Jović da postigne i drugi gol da je u 81. minutu bio prisebniji, ali je sa 3 metra pogodio prečku.