ISTORIJSKI PODVIG! Zvezda je u Ligi Šampiona

Podeli vest sa drugima!
  • 52
    Shares

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u Ligu šampiona pošto su u Salcburgu odigrali 2:2 u revanšu plej-ofa. Prvi meč u Beogradu završen je bez golova.

Salcburg je poveo pogotkom Munasa u 45. minutu, da bi posle samo tri minuta igre u nastavku isti igrač iz jedanaesterca povisio na 2:0. Strelac oba gola za Zvezdu bio je El Fardu Ben u 65. i 66. minutu.

Zvezda je bila loša u prvom poluvremenu, dok je Salcburg u tom delu imao mnogo šansi i čak 15 šuteva na gol. Često su šutirali iz daljine, ali je Milan Borjan bio prilično siguran.

Poslednji šut bio je gol Dabura, koji je ostao neometan pored direktnog čuvara Vujadina Savića i rutinski savladao Borjana.

Prethodno trener beogradskog kluba Vladan Milojević je već u 37. minutu izvršio izmenu, kada je Dušan Jovančić ušao umesto Veljka Simića.

Drugo poluvreme počelo je loše po beogradski tim, pošto je u 47. minutu Savić na ivici šesnaesterca oborio Hanesa Volfa, a sudija Čunejt Čakir pokazao je na belu tačku.

Minut kasnije siguran izvodjač najstrože kazne bio je Dabur.

Delovalo je da crveno-beli nemaju rešenja kako da probiju odbranu Salcburga koji je u tim trenucimna imao potpunu kontrolu nad utakmicom.

Situacija se ipak u samo dva minuta u potpunosti promenila. Prvo je u 65. minutu posle centaršuta Miloša Degeneka sa desne strane Ben ostao sam na drugoj stativi i neometano savladao Cicana Stankovića.