IDU U FINALE LŠ! Totenhem udara na Liverpul

Podeli vest sa drugima!

Fudbaleri Totenhema načinili su spektakularan preokret, pobedili Ajaks u Amsterdamu 3:2 u revanšu polufinala Lige šampiona i plasirali se u finale.

“Pevci” će 1. juna na madridskom stadionu “Vanda Metropolitano” igrati u sveengleskom finalu sa Liverpulom.

Totenhemu će to biti prvo učešće u završnoj predstavi elitnog evropskog klupskog takmičenja.

Kao i dan ranije Liverpul protiv Barselone, i večeras je predstavnik Premijer lige napravio čudo!

Izabranici trenera Maurisija Poketina načinili su spektakularan preokret! Zapravo, učinio je to Lukas Moura, koji je het-trikom lansirao Totenhem u finale.

Ajaks je iz Londona doneo prednost od 1:0, večeras je na poluvremenu vodio 2:0… “Kopljanici” su bili nadomak prvog finala Lige šampiona posle 23 godine, a onda im se desio Lukas Moura!

Tako je i Dušan Tadić ostao bez prilike da postane šampion Evrope, a Srbija ni posle šest godina neće imati igrača u finalu (od Nevena Subotića 2013).

Utakmica na “Johan Krojf areni” je počela kao u snu za domaće igrače i navijače. Već u petom minutu De Liht je zatresao mrežu Totenhema i duplirao prednost donetu iz Londona, a kada je u 35. Zijeh, na asistenciju Tadića, povisio na 2:0, činilo se da je sve rešeno.

Ali, Brazilac među “pevcima” nije tako mislio.

Luka Moura je u 55. i 59. minutu, u razmaku od tri minuta i 23 sekunde, doveo Totenhem do izjednačenja!

Kako je vreme odmicalo i utakmica se bližila kraju, gosti su sve više dodavali gas i pritiskali “kopljanike”, koji su pritom delovali sve nesigurnije.