GOSPODAR TENISA! Nole osvojio Madrid

Podeli vest sa drugima!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković osvojio je ATP turnir u Madridu pošto je u finalu bio bolji od Grka Cicipasa u dva seta rezultatom 6:3, 6:4.

Bio je ovo drugi duel Djokovića i Cicipasa, a prvi teniser sveta je do svoje prve pobede stigao posle sat i 32 minuta igre.

Djoković je već u drugom gemu današnjeg finala napravio brejk i taj brejk mu je na kraju bio i dovoljan za vodjstvo od 1:0 u setovima. On je do kraja prvog seta kontrolisao dešavanja na terenu i ni u jednom momentu nije dozvolio Grku da mu zapreti.

U trećem gemu drugog seta Djoković nije iskoristio dve brejk prilike, ali jeste prvu u devetom gemu. Naredni, deseti gem, u kojem je servirao za pobedu bio je ujedno i najteži gem koji je Djoković osvojio na svoj servis pošto je iskoristio tek četvrtu meč loptu.

Zahvaljujući trijumfu u Madridu, Djoković će na novoj ATP listi imati 12.115 bodova, što je 4.170 više od drugoplasiranog Nadala.

Novak je osvojio poslednji trofej na šljaci davne 2016. godine, kada je pokorio Roland Garos.

Đokoviću je ovo druga titula ove godine, pošto je već početkom 2019. osvojio Autralijan open. Osvajanjem ovog trofeja Novak se po broju ATP titula izjednačio sa Nadalom, sada obojica imaju po 33.

Autor Vesti: Tanjug