Brazil i Švajcarska idu dalje, Srbi kući

Podeli vest sa drugima!
  • 110
    Shares

U drugom meču Grupe E Švajcarska i Kostarika su remizirale 2:2 (1:0), pa tabela izgleda ovako: Brazil sedam bodova, Švajcarska pet, Srbija tri i Kostarika jedan.

Brazil će se, kao prvoplasirani u grupi, u osmini finala sastati sa Meksikom 2. jula u Samari, dok će Švajcarska dan kasnije na megdan Švedskoj u Sant Petersburgu.

“Orlovi” su, posle poraza od Švajcarske, imali imperativ pobede nad prvim favoritom Mundijala, ali Brazil nije za vađenje. Izabranici selektora Mladena Krstajića, sada je to i definitivno jasno, šansu za prolaz u nokaut fazu propustili su protiv Švajcarske, jer protiv Brazila nisu imali šanse.

Krstajić je odlučio da večeras na “Otkritije areni” u vatru pošalje značajno izmenjen tim u odnosu na prethodne mečeve. Čak dvojicu od ukupno četvorice članova zadnje linije je promenio, pa je umesto Ivanovića i Tošića, šansu ukazao Rukavini i Veljkoviću. Štoperski par reprezentacije (Veljković-Milenković) verovatno nikada nije bio mlađi. Takođe, Krstajić je na klupi ostavio Milivojevića, na zadnjeg veznog vratio Sergeja Milinković-Savića, a trio ofanzivnih veznih čine Dušan Tadić, Adem Ljajić i Filip Kostić.

Hrabro su se borili “orlovi” sa Brazilom koji, utisak je, nije od starta dao gas do daske.

Nije ni Titeov tim blistao, ali je u prvoh pola sata stvorio dve šanse – Nejmarov pokušaj odbranio je Stojković, dok je Žesusov šut izblokirao Milenković.

Ipak, u 36. minutu zatresla se mreža Srbije. utinjo je poslao dugu loptu, Paulinjo je prošao “kroz” trojicu naših defanzivaca, izašao sam pred Stojkovića i onda ga lobovao.

I u drugom poluvremenu je Nejmar jednom došao u dobru poziciju, ali je i tada Stojković bio uspešniji.

A onda, kada je istekao sat igre, “orlovi” su imali sjajnih nekoliko minuta. Pritisli su Brazilce, sve vreme im bili u i oko kaznenog prostora, ali rezultata nije bilo.

U 61. i 65. minutu Mitrović je imao dve velike prilike, oba puta je šutirao glavom, ali je prvo pogodio Tijaga Silvu, a onda i golmana Alisona Bekera.

Za te promašaje “orlovi” su kažnjeni već u 66. minutu. Nejmar je izveo korner sa leve strane, a Tijago Silva je sa prve stative glavom poslao loptu u mrežu.

“Orlovi” su protestovali tražeći prekršaj Mirande nad Mitrovićem pre gola.

Naša reprezentacija se nije obrukala u Rusiji, ali ostaće gorak ukus u ustima, zbog uverenja da je ipak moglo više…

TOK MEČA:

KRAJ – 0:2!

89. minut – Jović debituje na Mundijalu, na teren je ušao umesto Mitrovića.

83. minut – Opasan šut Nejmara – njegova “žabica” je otišla preko gola.

82. minut – Radonjić umesto Kostića.