GOL PRED KRAJ UTAKMICE! Urugvaj pobedio Egipat

Podeli vest sa drugima!

Selekcija Urugvaja savladala je Egipat minimalnim rezultatom u Jekaterinburgu u drugom meču prvog kola grupe A Svetskog prvenstva – 1:0 (0:0).

Dugo su Egipćani odolevali, ali Urugvaj ih je slomio u samom finišu. Suarez nije iskoristio tri stopostote šanse tokom ovog meča, briljirao egipatski golman, ali u finišu je u heroja izrastao Himenez.

U Jekateringburgu je odigrana druga utakmica prvog kola Grupe A na Svetskom prvenstvu u Rusiji. Posle sinoćnje ”petarde” domaćina protiv Saudijske Arabije, danas je Urugvaj savladao selekciju Egipta sa 1:0, pa su se na tabeli odmah izdvojile selekcije Rusije i Urugvaja.

Urugvajci su u ovaj meč ušli u ulozi favorita, pogotovo što je Egipat nastupio bez svoje prve zvezde Mohameda Salaha.

Kavani je u devetom minutu prvi pripretio golu rivala, ali lopta je otišla zamalo pored gola. Uzvratio je Trezege tri minuta kasnije, ali lak je to bio posao za golmana Musleru.

Nova opasnost po gol Egipćana viđena je nešto kasnije, sjajan udarac Kavanija u 23. minutu, sa ivice kaznenog prstora, ali lopta je pogodila jednog igrača Egipta i otišla u korner.

Posle tog kornera, u odličnoj prilici bio je Suarez, šutirao je u bliži ugao, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Tek što je počelo drugo poluvreme, najbolja prilika za Urugvajce. Kavani je lepo proigrao Suareza kroz sredinu, napadač Barse našao se oči u oči sa protivničkim golmanom, ali nije uspeo da ga savlada.

Izvor: Sportske.net / FOTO: AFP