NOVAK je izgubio ali ima razloga da se radujemo

Podeli vest sa drugima!
  • 250
    Shares

Najbolji srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Mastersa u Rimu, pošto je posle velike borebe poražen od Španca Rafaela Nadala 6:7, 3:6.

Prvi set je počeo izjednačenom igrom do šestog gema, kada Nadal pravi svoj jedini brejk u setu. Španac, koji je u prvom gemu spasavao dve brejk lopte je zatim poveo 5:2. Novak je međutim u sedmom gemu dobio najlepši poen prvog seta i nagovestio da može da se vrati.

To se nešto kasnije i dogodilo pošto je Đoković, koji je nekoliko puta u prvom delu meča doživeo ovacije publike izjednačio na 5:5. Oba igrača zatim us dobija servis gem, pa se ušlo u taj-brejk. U dodatnom gemu, Nadal je bio precizniji, odlučniji i snažniji u ključnim momentima i slavio sa 7:4.

Od trećeg gema drugog seta Španac je imao prednost brejk prednosti. Iako se vodila velika borba sa nizom dugih poena Nadal je uspeo da odbije sve napade i plasira se u finale, gde ga ćeka bolji iz meća Čilića i Zvereva.

IZVOR: Blic / Dnevnizurnal.com