NIŠTA ZA SADA OD MUNDIJALA! Očajna Srbija poražena od Austrije sa 3:2

•
  •
  •
  •

Fudbaleri Srbije poraženi su u Beču od Austrije sa 3:2, ali i dalje sudbinu plasmana na Mundijal drže u svojim rukama.

Za plasman na Svetsko prvenstvo Srbiji je neophodna pobeda u ponedeljak nad Gruzijom u Beogradu!

Bio je ovo prvi poraz Srbije u kvalifikacijama, i to u najnezgodnijem trenutku.

Tim Slavoljuba Muslina je poveo u 11. minutu golom Milivojevića, Austrija je preokrenula golovima Burgštalera u 25. i Arnautovića u 76. minutu.

Nemanja Matić je u 83. minutu doneo izjednačenje Srbiji, ali je Šaub u 90. minutu priredio hladan tuš Srbiji.

Srbija uoči poslednjeg kola ima bod više u odnosu na Vels. Pobedom nad Gruzijom bi osigurala plasman na Mundijal, bez obzira na ishod poslednjeg kola.

Vels u poslednjem kolu dočekuje Irsku i to će biti i duel za drugo mesto u grupi.

Austrija je u sedmom minutu prva došla do prilike, Arnautović je dobrim dodavanjem ka Florijanu Kajncu izbacio odbranu Srbije, ali je Vladimir Stojković dobro reagovao i odbranio udarac polušpica austrijske selekcije.

Dva minuta kasnije Arnautović se našao u dobroj prilici nakon centaršuta Florijana Grilitša, ali je njegov pokušaj glavom sa oko pet metara završio malo pored gola.

Srbija je do prednosti stigla u 11. minutu nakon dobrog kontranapada. Mijat Gaćinović je po levom boku povukao napad, te uposlio Aleksandra Mitrovića koji je loptu ostavio Aleksandru Kolarovu, a ovaj centrirao na drugu stativu. Tamo ipak nije bilo nikog od igrača Srbije, jedan defanzivac Austrije je glavom izbio na ivicu šesnaesterca gde ju je dočekao Milivojević i preciznim udarcem savladao Hajnca Lindnera.

Inicijativa Austrije veoma brzo se isplatila, pošto je domaćin već u 25. minutu stigao do izjednačenja. Kevin Danso poslo je odličnu dubinsku loptu ka Burgštaleru koji je ostao sam ispred Stojkovića i lako ga savladao.

Srbija je u 34. minutu imala dobru priliku, ali je kapiten Branislav Ivanović s oko sedam metara pogodio prečku posle prekida s desnog boka koji je izveo Kolarov.