KVALIFIKACIJA ZA LIFU EVROPE: Radnički pobedio sa 4:0

Podeli vest sa drugima!
  • 110
    Shares

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su maltešku Gziru sa 4:0 u prvom meču kvalifikacija za Ligu Evrope.

Nišlije su na svojoj premijeri u evropskim takmičenjima posle 35 godina potpuno opravdali ulogu favorita, a golove za njih su davali Pankov, Haskić i Mrkić.

Moglo je da bude i više od 4:0, ali je potpuni debakl gostiju sprečio 37-godišnji golman Justin Haber.

Radnički je od starta svoje evropske premijere posle dugo godina počeo da se ponaša kao favorit na terenu.

Nišlije su kontrolisale loptu, ali se u prvoj opasnoj situaciji našao fudbaler Gzire. Samb je primio loptu od Bilbaa u šesnaestercu Radničkog, izašao je sam ispred Živkovića i šutirao visoko iz idealne situacije.

Međutim, pomoćnik sudije Džejsona Barsela iz Gibraltara je video da je Samb bio malo iza leđa odbrane Radničkog i podigao je zastavicu po prvi put.

Grbić je u 13. minutu lukavo pokušao gotovo iz mrtvog ugla posle auta, a samo minut kasnije Stanisavljević centrira iz kornera, na petercu je najviše skočio defanzivac Radovan Pankov i po sredini gola je pogodio za 1:0.

Radnički je solidnu šansu imao posle slobodnog udarca u 20. minutu kada je lopta otišla pored gola Habera, ali najbolju priliku Nišlije propuštaju u 32.