KAKVA UTAKMICA! Francuska-Argentina 4:3

Podeli vest sa drugima!
  • 277
    Shares

Reprezentacija Francuske pobedila je Argentinu 4:3 (1:1) u prvom meču osmine finala na Mundijalu u Rusiji.

Posle najboljeg meča u dosadašnjem delu Svetskog prvenstva i dva preokreta u Kazanju, Francuska je zasluženo trijumfovala protiv Argentine.

“Trikolori” će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Urugvaj – Portugal, koji se igra kasnije danas.

Čovek odluke u duelu Francuske i Argentine bio je Kilijan Mbape. Bio je permanentna opasnost po odbranu “gaučosa”, izborio se za penal, a kod rezultata 2:2 postigao dva gola u roku od pet minuta i rešio pitanje pobednika.

Francuzi su bolje počeli meč. Iako su “gaučosi” imali znatno veći posed lopte, nisu znali šta će s njom. Lionel Mesi je bio najistureniji igrač svoje ekipe, što se nije pokazalo kao dobra odluka, jer je bio “nevidljiv” na terenu, iako je zabeležio dve asistencije.

S druge strane, “trikolori” su konstanto pretili iz kontranapada.

Posle jedne takve kontre Roho nije imao drugog izbora osim da sruši Mbapea, pa je sjajni iranski sudija Fagani pokazao na belu tačku, a Grizman doveo svoju reprezentaciju u vođstvo – 1:1.

Argentina nije mogla drugačije do izjednačenja nego individualnim kvalitetom – Di Marija je u 41. minutu opalio sa 20-ak metara jako i precizno za 1:1.

Tek što je počelo drugo poluvreme – preokret. Mesi je šutirao, lopta je pogodila Merkada i završila u mreži za 2:1.

Bilo je to u 47. minutu, a deset minuta kasnije Pavar je strašnim udarcem sa 18 metara izjednačio – 2:2.

A onda je na scenu ponovio stupio Mbape. Prvo je u 64. minutu ponovo doveo Francusku u vođstvo, a u 68. i definitivno rešio pitanje pobednika – 4:2.

Rezervista Aguero je u 93. minutu uspeo da ublaži poraz (na asistenciju Mesija), ali Argentinci nisu mogli više od toga.

Francuska će četvrtfinali meč igrati 6. jula u Nižnjem Novgorodu.