FRANCUSKA je u finalu Svetskog prvenstva!

Podeli vest sa drugima!
  • 36
    Shares

Reprezentacija Francuske je prvi finalista Mundijala, jer je u polufinalu u Sankt Peterburgu pobedila Belgiju 1:0 (0:0).

Gol odluke postigao je Samjuel Umtiti u 51. minutu.

“Trikolori” će se za “Zlatnu boginju” boriti u nedelju na moskovskom “Lužnjikiju” sa pobednikom sutrašnjeg polufinalnog duela Hrvatska – Engleska. Dan ranije, u Sankt Peterburgu, Belgija će igrati za treće mesto.

Francuska će treći put u istoriji biti učesnik završne predstave Svetskog prvenstva. Za sada “galski petlovi” imaju jedan trofej, osvojen 1998. godine na domaćem terenu, kada je kapiten bio Didije Dešan, sadašnji selektor…

Belgijanci imaju za čim za žale. Bili su ravnopravan rival u večerašnjem spektaklu na stadionu “Krestovski” u Sankt Peterburgu, ali su “trikolori” za taj jedan gol bili, ako ne bolji, onda zreliji.

“Crveni đavoli” su u prvoj četvrtini meča pokazali znatno veću želju za nadigravanjem i postizanjem gola. Dva puta je zapretio Azar, a onda i Šadli, kada su svi već videli loptu u mreži, ali ne i sjajni golman Loris. Uspeo je da “izvuče” loptu iz gola i kao da je to probudilo “trikolore”.

U nastavku prvog poluvremena su zaigrali angažovanije i više težili ka protivničkom golu. Najbolju priliku je u finišu prvog dela imao Pavar, posle odličnog proigravanja Mbapea, ali je i Kurtoa sjajno intervenisao.

Dakle, golmani su “krivi” što su mreže mirovale u prvih 45 minuta.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Francuska je povela.

Grizman je izveo korner sa desne strane, Umtiti je na “prvoj stativi” skočio ispred Felainija i glavom poslao loptu u mrežu – 1:0.

AUTOR TEKSTA: Kurir.rs