Podeli vest sa drugima!
  • 52
    Shares

Najbolji srpski teniser Novak Đoković završio je učešće na Rolan Garosu u četvrtfinalu, pošto je u trileru izgubio od Italijana Marka Čekinata.

Đoković je odigrao meč sa mnogo oscilacija, mučile su ga i povrede, pa je doživeo poraz od trenutno 72. igrača na ATP listi – 6:3, 7:6 (7-4), 1:6, 7:6 (13-11).

Novak na taj način nije uspeo da se plasira u deveto polufinale u Parizu, dok je Italijan nastavio turnir karijere i u borbi za finale će igrati sa Dominikom Timom.

Austrijanac je prethodno iskoristio povredu Aleksandera Zvereva i činjenicu da je protivnik igrao tri meča u pet setova, lako pobedio i biće veliki favorit za trijumf u tom susretu.

Od samog starta je bilo jasno da nešto nije u redu – Novak se slabo kretao i često hvatao za vrat, a potvrda je stigla na kraju prvog seta kada je zatražio medicinski tajm aut. U međuvremenu je Čekinato napravio brejk i poveo sa 1-0.

Rezultat krize koja je trajala dvadesetak minuta bio je da zaostaje set i brejk, ali je uspeo da se vrati i polako uhvati ritam. Drugi set se igrao na neverovatno visokom nivou, Italijan je diktirao ritam osnovnim udarcima i drop šotovima, a u 12. gemu je spasao tri set lopte Đokovića.

Izborio je taj brejk i, uprkos tome što je zaostajao, uspeo da veže dva mini brejka i dođe do velike prednosti.

Srećom, veliko iskustvo koje poseduje pomoglo je Srbinu da ostane miran u trenucima kada se lomilo i preživi seriju brejkova na startu trećeg seta. Poveo je 2:1, a onda je krenula serija kojom je ekspresno smanjio u setovima.

Tada je stigao novi problem – bolovi u desnoj nozi zbog kojih je drugi put tražio pomoć fizioterapeuta.

IZVOR: B92 / FOTO: Kristofer Ena