ČESTITAMO! Ateletiko Madird osvojio Ligu Evrope

Podeli vest sa drugima!

Atletiko Madrid pobednik je Lige Evrope za sezonu 2017/2018 pošto je u velikom finalu savladao Olimpik iz Marseja – 3:0 (1:0)!

Junak vicešampiona Španije bio je sjajni Antoan Grizman sa dva pogotka, dok je konačan rezultat za veliko slavlje Madriđana postavio kapiten Gabi u samom finišu susreta.

Ipak, pitanje je kako bi se meč, u kom se Olimpik zbog broja navijača osećao kao kod kuće, odvijao da je Valter Žerman već u četvrtom minutu iskoristio stopostotnu šansu, posle idealnog proigravanja Dimitrija Pajea.

Marsej je nastavio da dominira i može se reći da je bio daleko bolji rival u prvom poluvremenu, o čemu svedoči i daleko veći posed lopte (65%-35%) kao i veći broj šuteva (6-2), ali su dva detalja u potpunosti promenila dalji tok susreta.

Najpre je u 21. minutu, u jednoj naizgled bezopasnoj situaciji, Zamba Anguisa katastrofalno primio dodavanje Stiva Mandande na tridesetak metara od gola, Gabi odmah prosledio loptu do Francuza, a ovaj rutinski zatresao mrežu za vođstvo.

Nije nekadašnji prvak Evrope uspeo da se oporavi od šoka, da bi ga desetak minuta kasnije sačekao novi. Najbolji igrač i kapiten, Paje je morao iz igre zbog povrede, što mu je jako teško palo i sa suzama u očima zaputio se ka klupi.