PREOKRET! U finalu Lige šampiona Liverpul – Real Madrid

Podeli vest sa drugima!

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u finale Lige šampiona u kojem će 26. maja u Kijevu igrati protiv Real Madrida.

“Redsi” su poraženi od Rome 4:2 na Olimpiku, pa su prošli dalje zahvaljujući impresivnoj pobedi od 5:2 na Enfildu u prvom meču.

Liverpul je dva puta vodio u Rimu, sve vreme je imao pod kontrolom rezultat koji ga vodi u Kijev, jer je “Vučica” tek u finišu preokrenula rezultat, a na gol od produžetka je stigla u poslednjem minutu nadoknade vremena.

Gosti su poveli već u devetom minutu golom Sadija Manea nakon kontranapada, ali Roma poravnava u 15, uz dosta sreće autogolom Džejmsa Milnera.

Svega deset minuta kasnije Liverpul je opet poveo. Nakon kornera sa leve strane, Edin Džeko je loše reagovao i bukvalno servirao loptu Žoržinju Vajnaldumu.

Roma u drugom poluvremenu nije delovala previše motivisano da opet krene u napad, ali Džeko vraća živost svom timu pogotkom za novo izjednačenje u 52. minutu.

Usledio je žestok pritisak domaćeg tima, desetak minuta su opsedali kazneni prostor Liverpula, ali su gosti odoleli.

Tek pet minuta pre kraja utakmice Rađa Naingolan lepim udarcem sa distance donosi preokret, a potom i u nadoknadi vremena pogađa realizuje i penal za utešnu pobedu “Vučici” za dostojan oproštaj od LŠ.

Međutim, pitanje je kakav bi tok imao meč da slovenačke sudije na čelu sa Damirom Skominom nisu oštetile “Vučicu” za čak dva penala.

IZVOR: B92 Portal